kasiawojcik

Ukończyłam studia inżynierskie na kierunku ochrona środowiska, na Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Obecnie kończę studia magisterskie na tej samej uczelni na kierunku geoturystyka.

Od trzech lat działam w Kole Naukowym Geoturystyka, a obecnie jestem liderem projektu Grant Rektora 2018. W ramach działalności w kole projektuje ścieżki, materiały, warsztaty i zabawy geoedukacyjne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Moi przyjaciele z kola mówią o mnie “wulkan pomysłów”, ponieważ wystarczy poddać mi dowolne hasło, a z mojej głowy sypie się już tysiąc koncepcji. Mimo że nie mam wykształcenia pedagogicznego, świetnie dogaduje się z dziećmi i lubię spędzać z nimi czas. Nie wiem czy istnieje na świecie dziecko, które by mnie nie polubiło.

Od dzieciństwa zawsze opiekowałam się młodszymi od siebie, organizowałam i prowadziłam dla nich zabawy. Moje długoletnie, prywatne doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz wybrany kierunek studiów owocuje teraz w mojej kreatywności w organizacji czasu dzieciom. W kilka sekund potrafię wymyślić zabawę lub zabawkę “z niczego”, zawsze starając się przy tym przemycić choć niewielką dozę wiedzy.

Prywatnie interesuje się upcyklingiem, rękodziełem i oczywiście geoturystyka. W przyszłości chciałabym założyć firmę geoedukacyjną.